Language Team

Original article:

http://tiswww.case.edu/php/chet/bash/bashtop.html

GNU Bourne-Again SHell

[Зображення голови гну]


Зміст


введення

Bash є GNU проекту Bourne Again Shell, повна реалізація специфікації оболонки IEEE POSIX і Open Group з інтерактивного редагування командного рядка, управління завданнями на архітектурі, які підтримують його, CSH-подібні функції, такі як історія заміщення і фігурних дужках, і вбивання інших особливостей. Ось короткий перелік деяких з функцій, доступних в Баш.

Для отримання додаткової інформації про функції Bash, які є новими для даного типу оболонки, см довідкове керівництво . Існує також велика Unix-стиль сторінка людина .Сторінка людина є остаточним опис особливостей оболонки.

Bash є вільним програмним забезпеченням, поширюється під умовами GNU General Public License, версії 3 .

Ряд поширених запитань відповідає в FAQ .

Поточний стан

Поточна версія Баш Баш-4.3 . ( GPG підпис ).

Це завантажувати архіву для поточної версії з усіма офіційними патчами застосовуваних доступна з савани .

Див README файл для отримання додаткової інформації.

НОВИНИ файл коротко перераховані нові можливості в Bash-4.3.

наявність

Поточна версія Баш доступна з ftp.cwru.edu . Цей файл містить розподіл відформатовані копії документації.

Ці файли повинні бути підписані моїм ключа GPG .

Є деяка кількість файлів для FTP з ftp.cwru.edu .

Bash завжди доступний з FTP Site Master GNU і його численних дзеркал.

Будь-які виправлення для поточної версії доступні тут .

Це завантажувати архіву для поточної версії з усіма офіційними патчами застосовуваних доступна з савани .

Попередні версії Bash доступні в ftp://ftp.gnu.org/gnu/bash~~pobj .

Bash є стандартною оболонкою на GNU / Linux систем, більшість з яких використовують Баш-4.2. Bash-4.2 входить як частина FreeBSD портів колекції, в OpenBSD пакетів збору, іNetBSD пакети колекції.

Проект OpenPKG робить вихідні RPM-Баш-4.3 доступна для різних систем Unix і Linux в якості основної частини поточної випуску.

Поточні версії Mac OS X (починаючи з Jaguar / Mac OS X 10.2) судна з Баш як / бен / ш. Є також скомпільовані OS X пакети Баш-4.2 і Bash-4.3 для обох Intel і PPC, доступного з різних веб-сайтів, хоча вихідні пакети, як правило, більш відповідає сучасним вимогам. Bash для Дарвіна (база для MacOS X) можна отримати Фінк (включаючи старі версії) абоMacPorts .

Solaris 2.x і Solaris 7/8/9/10/11 користувачі можуть отримати вже готову версію Bash-4.2 від Unixpackages сайту або з OpenCSW . Нд кораблі Bash-2,03 з Solaris 8 розподілів, кораблі Баш-2,05 в якості підтримуваного частини Solaris 9 і кораблів Баш-3.0 в якості підтримуваної частини Solaris 10 (прямо на CD Solaris 10). Версія Solaris 11, розподіленої в якостіOpenSolaris включає Баш-4.1 станом на 20 жовтня 2011 року.

Користувачі AIX можна отримати скомпільовані версії Bash-4.2 і раніших версій для різних версій AIX від Groupe Bull і джерела і виконавчі файли поточних версіях для різних релізів AIX від perzl.org . IBM робить Bash-3.2 і Bash-4.2 доступна для AIX 5L, AIX 6.1 і AIX 7.1 як частина інструментів AIX для [GNU /] додатків Linux . Вони використовують формат RPM; Ви можете отримати RPM для AIX звідти теж.

Користувачі SGI може отримати встановлюється версію Баш-2.05b від SGI Freeware сторінці. Користувачі HP-UX можна отримати Баш-4,2 бінарні файли і вихідний код зпортирование і архівний центр для HP-UX . (Поточна версія станом на цю дату є Баш-4.2.45 ).

Це навіть є на Minix . Якщо ви працюєте в Windows, я рекомендую вам використовувати Cygwin , який в даний час корабель Баш-4.1.10 і Баш-4.1.11 або MinGW , яка в даний час має Баш-3.1.17 в рамках своєї базової системи MSYS.

інші ресурси

Список поширених-Питання з відповідями.

Перелік документів для обговорення bug-bash@gnu.org часто містить інформацію про нові портах Bash або обговорення нових можливостей або зміни поведінки, що люди хотіли б.Список розсилки, де помилки в Баш повідомляється і виправлення розміщені. Цей список розсилки також доступний як Usenet новин, gnu.bash.bug .

Архів помилка-Баш знайомства з грудня 1999 року, є lists.gnu.org . Google Групи має архів gnu.bash.bug .

Загальні питання про Баш і програмування оболонки повинні бути спрямовані в help-bash@gnu.org~~HEAD=pobj розсилку. Її архіви також доступні lists.gnu.org .

Деякі файли з поточного розподілу також може бути корисним.

 • README : файл опису Bash
 • НОВИНИ : файл коротко перераховуючи помітні зміни між поточними і попередніми версіями
 • ЗМІНИ : повна історія змін Bash
 • ВСТАНОВИТИ : інструкції по установці
 • ПРИМІТКИ : специфічні для платформи конфігурація і робота замітки
 • Compat : проблеми сумісності між bash4 і попередніх версій
 • POSIX : що змінюється, коли Баш знаходиться в режимі POSIX?

Ось кілька з написаних мною статей на Баш.

Повідомлення про помилки

Повідомлення про помилки для Баш повинні бути спрямовані bug-bash@gnu.org~~V допомогою програми Башбуг який зібраний і встановлений в той же час, як Баш.

Перелік документів для обговорення bug-bash@gnu.org часто містить інформацію про нові портах Bash або обговорення нових можливостей або зміни поведінки, що люди хотіли б.Цей список розсилки також доступний в якості новин Usenet, gnu.bash.bug . Ви можете підписатися на розсилку на lists.gnu.org .

При відправці звіту про помилку, будь ласка, використовуйте програму Башбуг, який побудований в той же час, як Баш. Якщо Bash не може побудувати, спробуйте зібрати Башбуг безпосередньо маркам Башбугом. Якщо ви не можете побудувати Башбуг, будь ласка, надішліть листа на bug-bash@gnu.org~~V з наступною інформацією:

 • Номер версії і реліз статус Bash (наприклад, 2,05-реліз)
 • Машина і ОС, що він працює на (ви можете запускати bashversion -l з каталогу Баш збірки або подивитися в файлі `.made 'в цьому каталозі для цієї інформації)
 • Список прапорів компіляції або вміст `config.h ', якщо це доречно
 • опис жука
 • Рецепт відтворення помилка надійно
 • Виправлення бага, якщо у вас є один!

Програма Башбуг включає багато з цього автоматично.

Якщо ви хочете зв'язатися з Bash супроводжуючими безпосередньо, надішліть листа на bash-maintainers@gnu.org .

супроводжуючий

Я перебуваю в даний час Bash супроводжуючий, і може бути досягнуто bash-maintainers@gnu.org . Будь ласка, надсилайте доповнення та виправлення цієї сторінки, щобchet.ramey@case.edu~~V .

Чет Ремі < chet.ramey@case.edu > 
Останнє оновлення: чт 1 жовтня 9:41:50 EDT 2015Other popular articles: